اجاره خودرو در ایران

شرایط اجاره خودرو در ایران معمولا بسیار متفاوت از کشور های اروپایی می باشد.بسیار جالب است که حتی در نوع سرویس دهی نیز تفاوت هاست بین ایران و دیگر کشور ها.اما به هر حال این موضوع بین سال های 84 تا همین امسال بسیار شیوع پیدا کرد و شرکت های زیادی خودشان را به این صنعت معرفی نمودند و توانستند پول های زیادی با خدمات بی کیفیتشان بر جیب بزنند.تا پایان با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم اجاره خودرو در ایران و شرایط آن را برایتان شرح دهیم .

اجاره خودرو در ایران،مسأله مورد توجه در اجاره یک خودرو،نکات فنی خودرو و امنیت آن می باشد.برای خرید راحت تر یا اجاره خودرو می توان با مراجعه به سایت هایی در کشورهای آمریکا و اروپا که اکثر خودروهای دنیا تست تصادف شده اند،بهتر تصمیم گیری کرد .

اجاره خودرو در ایران و امنیت آن

موسسه ای به نام رنت ماشین پارسی و انجمن ایمنی آمریکا،این تست ها را انجام می دهد که با توجه به بررسی فیلم تست های تصادفات انجام شده که در موسساتی مانند مایرای انگلستان تهیه و تنظیم شده است .
یک خودرو بر اساس میزان ایمنی خودرو هنگام تصادف،توسط سایت امتیاز دهی می شود.تمامی خودرو های تولید شده تست تصادف شده است به جز چند مدل وطنی در آمریکا یا اروپا .
در این مطلب پر فروش ترین خودرو ها در کشور را معرفی می کنیم تا حداقل آگاهی را به شما در مورد اجاره خودرو در ایران از جمله پشت چه فرمانی بنشینید و در زمان کرایه خودرو بدون راننده با توجه به نیازتان آن را اجاره کنید.

 

تست تصادف در رنت خودرو

در امنیت اجاره خودرو تست تصادف به گونه ای صورت می گیرد که چه خسارت هایی جانی را هنگام تصادف به همراه خواهد داشت.
برای مثال چه اتفاقی برای ستون درب هایش و سقف هنگامی که یک خودرو تصادف می کند می افتد و چه اتفاقاتی برای سرنشینان آن می افتد ؟
چقدر احتمال دارد در زمان تصادف موتور و تجهیزات داخل کاپوت وارد اتوموبیل شده و به سرنشینان آسیب بزند ؟
طبیعی است که بیشترین نمره برای خودرویی خواهد بود که کمترین خسارت را وارد می کند.متاسفانه اجاره خودرو های تولید داخلی خیلی موفق نشدند در این آزمایش ها نمره قابل قبولی را کسب کنند.

در ادامه مطلب اجاره خودرو در ایران را تفسیر می کنیم.برای مطالعه بیشتر شما می توانید به صفحه مدارک و شرایط اجاره خودرو مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

اجاره خودرو در ایران

اجاره خودرو در ایران شرایط و حتی در گاهی موارد خودرو های مخصوص به خود را دارد.به دلیل اینکه بسیاری از خودرو های تولید داخل در ایران از محبوبیت و بیشتر و قیمت های مناسب تری برخوردارند به همین دلیل میزان اجاره این خودرو ها طبیعتا بیشتر خواهد بود.بعضی از این خوردو های اجاره ای محبوب در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

rent car in iran

 

 

خودرو پژو پارس یا پژو پرشیا

این خودرو در سال 1379 در شرکت ایران خودرو تولید شده است.رنت ماشین پژو پارس دارای موتور 9/1 لیتری و با قدرت 98 اسب بخار می باشد و از مزایای آن میتوان به آلایندگی کم و مصرف سوخت متوسط اشاره کرد و در عین حال می توان به راحتی سرعت خودرو را به بیش از 120 KM رساند به گونه ای که شتاب گیری قابل توجهی را هنگام سبقت برای خودرو فراهم می سازد .
می توان با توجه به مصرف سوخت و امنیت این اتومبیل کرایه ای،آن را برای سفرهای بین شهری مد نظر داشت.
این خودرو با رعایت استاندارد های کنترل آلودگی و مصرف روز دنیا و همچنین تجهیزات به کار رفته در آن مانند فرمان تقویت شده،موتور با سیستم انژکتوری، کولر 3 زمانه،آینه خارجی با کنترل برقی و … در واقع محیطی آرام برای راننده و سر نشینان را فراهم می کند.
اجاره این خودرو برای مسیرهای طولانی مناسب است و توریست های خارجی با رعایت کیلومتر مجاز تایین شده،می توانند با آرامش و آسایش به گشت و گذار در کشور عزیزمان ایران بپردازند .
این خودرو در بازار اجاره خودرو ایرانی جز اولین ماشین هایی است که با قیمت مناسب به حساب می آید.

Peugeot persia

اجاره خودرو ایرانی پژو 206

این خودرو بیشتر مورد پسند قشر جوان جامعه می باشد و نتیجه آزمایش های صورت گرفته برای امنیت این خودرو خوشبختانه موفقیت آمیز بوده و مشخص شده که ایمنی لازم را داراست و از پنج ستاره چهار ستاره موسسه Euroncap را ازان خود کرده است .
این خودرو در هنگام سانحه اگر کاپوتش آسیب ببیند موتور مچاله شده به سمت زمین متمایل می شود و این امر برای سلامت راننده و سرنشینان امری ضروری است زیرا بجای انکه موتور ، داخل اتومبیل شود و به راننده و سرنشین آسیب برساند به سمت زمین هدایت می شود و همین موضوع در ایمنی بودن این خودرو نکته مثبتی است که سطح ایمنی را بالا می برد .

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هنگامی که یک خودروی ایرانی را اجاره کردید ، مجاز به پیمودن 250 کیلومتر در روز می باشید.البته در اجاره خودرو با راننده و خودروی تشریفاتی یا ماشین عروس و Cip،کیلومتر اضافه به گونه ای دیگر محاسبه می شود .

اجاره خودرو ایرانی پراید

نکات فنی در اجاره خودرو بسیار حائز اهمیت است و از وظایف کارشناسان در هنگام اجاره خودرو پراید،چک کردن سلامت تسمه دینام و تسمه تایم می باشد.البته بر خلاف مدل های جدید،پراید های مدل پایین به پاره شدن تسمه دینام حساس نیستند.
از مهمترین ویژگی پراید،استهلاک کم و مجموعه های فنی موتور و گیربکس می باشد که و عنوان یک خودروی اقتصادی و کم دردسر را ازان خود کرد.

کم شدن روغن

اولین قدم برای بررسی سلامت خودرو میزان روغن موتور آن می باشد که هزینه تعویض آن بر عهده اجاره دهند است.خروج دود آبی رنگ هنگام شتاب گیری از اگزور نشانه کم شدن روغن موتور می باشد .
می توان تا حدودی سلامت موتور خودرو را با مشاهده دود اگزوز ارزیابی کرد.موتور سالم دود آبی رنگ ندارد.

 

هزینه اجاره خودرو و مقایسه قیمت ها

برای اطلاع از قیمت اجاره خودرو ،جستجو در وب سایت ها می تواند گزینه مناسبی باشد.شما می توانید با مقایسه نرخ ها در سایت های شرکت اجاره خودرو مختلف به نتیجه خوبی برسید و اگر زمان برایتان مهم نیست می توانید با اطلاع از محدودیت ها و پیشنهاد های ویژه از تخفیفات شرکت ها بهره مند شوید.

هزینه

نکاتی است که هنگام قرار داد با شرکت اجاره دهنده،باید به آن توجه کرد که شامل شرایط اجاره،تمدید قرارداد و تمامی هزینه ها می باشد .
بعضی شرکت های اجاره خودرو دارای گزینه هایی مثل پوشش هزینه های اضافی و بیمه اضافی هستند و این امکان در شرکت های مختلف متفاوت است.
چنانچه تمایل دارید از این گزینه ها برای پوشش های اضافی بیمه و خدمات استفاده کنید باید برای پوشش خسارت ها از جانب بیمه با شرکت اجاره خودرو هماهنگ کنید.

مالیات

برای جلوگیری از ایجاد اختلاف در هنگام پرداخت نهایی،توجه به نرخ مالیات بر اجاره خودرو بدون راننده امری ضروری است.البته بعضی شرکت ها هیچ گونه مالیاتی را دریافت نمی کنند.

 

شرایط اجاره خودرو

اجاره خودرو دارای شرایط بسیاری است به گونه ای که از شرکتی به شرکت دیگر و کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد.اجاره کننده باید نسبت به شرایط دریافت خودرو متعهد بوده و به همان صورت که خودرو را دیافت کرده،در همان شرایط یکسان نیز بازگرداند برای مثال نباید از محدودیت مسافت تعیین شده تجاوز کند در غیر این صورت پرداخت هزینه اضافی امری بدیهی است.

یکی دیگر از قوانین شرکت های اجاره دهنده خودرو،محدودیت سنی می باشد.حداقل سن برای اجاره 19 می باشد.کشورهایی مثل آمریکا،حداقل سن قانونی برای اخذ گواهی نامه 15 یا 16 سال است.

how to rent a luxury car in iran

قیمت اجاره خودرو

اکثر شرکت های اجاره خودرو برای هزینه های اضافی در زمان بازگشت خودرو یا عوارض جاده ای،سوخت از دست رفته یا جریمه های هوشمند ( دوربین ) از کارت اعتباری استفاده می کنند .
برخی شرکت ها به ازای یک کارت اعتباری،نیاز به سپرده نقدی زیادی دارند برای مثال در ایران برای اجاره خودرو بدون راننده با توجه به خودرو مورد نظر پول نقد به عنوان قرض الحسنه و همچنین چک یا سفته در اختیار می گیرد.

گواهی نامه

داشتن گواهی نامه معتبر در اجاره خودرو امری ضروری است به گونه ای که برخی کشورها به مجوز گواهی نامه بین المللی ( IDP ) نیاز دارند.

امیدواریم که ارائه این مطالب راجع به اجاره خودرو در ایران بتواند شما را در این زمینه به خوبی یاری کند.با دیگر مطالب و خدمات مرکز اجاره خودرو تک رنت با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.