متن قرارداد اجاره خودرو

بسیاری از کاربران سایت از ما سوال داشتند که متن قرارداد اجاره خودرو چیست؟ بله این موضوع طبیعی هم هست و بهتر است که قبل از دست به کار شدن ، از شرایط آن آگاه شوید و بعد به سراغ اصل موضوع بروید.متن قرارداد اجاره خودرو موضوعاتی را برایتان روشن خواهد کرد که به واسطه آن خواهید توانست شرایط احتمالی و یا مدارک را بررسی کرده و قبل از مراجعه به محل یا شرکت اجاره خودرو ، بدانید که چگونه باید عمل نمائید.

متن قرارداد اجاره خودرو شامل چه بند هایی است؟

متن قرارداد اجاره خودرو

حال می خواهیم بدانیم که بند های ذکر شده در قرارداد های اجاره خودرو حاوی چه نوع متون و شرایطی است و آیا در این بین شبهه ای برای اجاره کننده باقی می ماند یا خیر !

میانگین کیلومتر مجاز به تردد:

متقاضی تنها می تواند به مدت زمان معین و به میانگین کیلومتر معینی با ماشین اجاره ای تردد نماید. البته این موضوع به این معنا نیست که محدودیتی برایتان ایجاد کند و تنها این مسئله ، وجهی شرطیست میان دو طرف قرارداد و می توان آن را در ازای پرداخت هزینه جداگانه افزایش داد.

خلافی احتمالی :

متقاضی موظف است اتومبیل اجاره ای را مانند اولین روزی که آن را به قصد اجاره تحویل می گیرد ، به دست صاحب اتومبیل برساند.لذا هرگونه خلافی و یا نقض قوانین رانندگی و وقایع از این دست مسئولیتی را برای اجاره کننده لحاظ میکند. بر طبق این بند گزارش هرگونه خلافی و یا عدم رعایت نکات ایمنی خودرو و در پی آن جریمه برای خودرو استیجاره ای ، ملزم به پرداخت هزینه از طرف مستاجر می باشد.

تاخیر در تحویل:

متقاضی موظف است خودرو اجاره ای را ظرف مدت زمان معین به دست شرکت اجاره اتومبیل برساند.به ازای هر چند ساعت یا چند روز ، مبلغی را به عنوان تاخیر در عملکرد و تحویل خودرو باید پرداخت کند.

تصادف :

در صورت بروز هرگونه تصادف با وسائل نقلیه دیگر ، مسئولیت تصادف با شخص اجاره کننده است.در این صورت مستاجر الزاما می بایست کروکی خودرو را به شرکت ارائه نماید.در صورت بروز هرگونه حوادث غیر مترقبه و طبیعی مانند سیل ، طوفان و یا اصابت درخت به اتومبیل و یا برخورد با دیوار ، حتما و لزوما با پلیس 110 تماس حاصل نمائید و اتومبیل را به نزدیک ترین کلانتری ارجاع دهید.

تعویض یا تغییر ظاهری و فنی خودرو :

در صورت دست بردن مستاجر در تجهیزات فنی و یا ظاهری خودرو ، خسارتی همراه با هزینه اولیه قطعات و تجهیزات دریافت می گردد. به طور کل این امر فعالیتی ممنوع است و در ازای آن خسارت دریافت می گردد و این تنها در صورتی که کارشناس این امر را تصدیق کند اتفاق می افتد.

چک آپ خودرو :

مسئولیت هرگونه چکاپ اعم از تعویض آب ، روغن و… به عهده مستاجر می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا صدای متعارف سریعا به موسسه اجاره اتومبیل اطلاع دهید.

تهیه فیلم و عکس :

مستاجر می تواند هنگام تحویل خودرو ، از آن فیلم و عکس تهیه کند تا هنگام برگشت دادن خودرو ، شبهه ای مبنی بر عدم سلامت خودرو باقی نماند.

متن قرارداد اجاره خودرو

در پایان

در پایان و با مطالعه کامل بندها متقاضی می بایست تصدیق کند که تمامی این نکات و شرایط را پذیرفته است و در صورت بروز هرگونه مشکل در بند های ذکر شده ، عواقب آن را نیز در نظر خواهد داشت.

این قرارداد همواره تمامی مسائل را پوشش خواهد داد و غالبا مسئله ای خارج از این گزینه ها باقی نمی ماند.عیان است که در صورت رعایت هرکدام از این اصول ، این روند یعنی اجاره خودرو تبدیل به فرآیندی لذت بخش خواهد بود و هیچگونه مشکلی برای طرفین قرارداد پیش نخواهد آمد و در غیر اینصورت همین روند لذت بخش تبدیل به مشکلی دردسر ساز تبدیل می شود.تقاضای ما از مشتریان همواره این است که حد الامکان احتیاط را الگوی کار خودتان قرار دهید چرا که عدم احتیاط همواره در هر موردی باعث بروز مشکلاتی که به دنبال دارد می شود.

از توجهتان به این مقاله نیز کمال تشکر را داریم و از شما می خواهیم با ما همراه بمانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *