مرسدس بنز در صدر لوس ترین خودروهای جهان

سازمان معتبر اینتربرند، یک سازمان معتبر آمریکایی می باشد که با رتبه بندی شرکت های خودرو سازی، مکان و جایگاه آنان را مشخص می کند و مشخص می کند که چه شرکتی ارزشمندترین شرکت خودروسازی در جهان است. رتبه بندی های این شرکت دو نوع است، در نوع اول به صورت کلی شرکت ها را رتبه بندی می کند اما در نوع دوم رتبه بندی ها را بر اساس کلاس خودرو ها تفکیک می کند، مثلا ارزشمندترین شرکت خودروسازی در کلاس لوکس.

مرسدس بنز، ارزشمندترین برند سازنده خودرو های لوکس

بر اساس آخرین رتبه بندی شرکت اینتربرند که در سال 2018 انجام شد، شرکت آلمانی مرسدس بنز توانست به عنوان ارزشمندترین شرکت در زمینه ساخت خودرو های لوکس شناخته شود. مرسدس بنز با تولید خودرو های فوق العاده لوکس خود، توانست این عنوان مهم و معتبر را به دست بیاورد.

معیار های اینتربرند برای انتخاب بهترین خودرو ها

سازمان اینتربرند برای انتخاب ارزشمندترین شرکت های خودرو سازی، معیار های مختلفی را در نظر می گیرد و بر اساس آن ها تصمیم گیری نهایی را انجام می دهد. به گفته سازمان اینتربرند، اصلی ترین معیار های این شرکت برای انتخاب ارزشمندترین برند ها، سه مورد زیر است.

1- توانایی و قدرت برند برای حفاظت از درآمد آینده ی برند

2-عملکرد مالی خدمات و محصولات برند

3- نقش برند در تصمیم گیری خریدار

سه معیار بالا، معیار های اصلی این سازمان بودند. اینتربرند در کنار معیار های بالا، معیار هایی همچون اصالت و انعطاف پذیری مداوم خودروها و نوآوری آن ها را نیز برای انتخاب بهترین برند، زیر ذره بین خود قرار می دهد.

در رتبه بندی کلی، باز هم مرسدس بنز در صدر است؟

خیر، در رتبه بندی کلی، برند مرسدس بنز توانسته جایگاه 8م را به درست بیاورید و اصلی ترین رقیب این شرکت هم به نام BMW 5 پله از مرسدس بنز پایین تر است و در جایگاه 13م قرار دارد. در سال های اخیر کمپانی تویوتا توانسته همیشه رتبه اول را به خود اختصاص بدهد.  همچنین برند مرسدس بنز تنها برند اروپایی است که در بین 10 برند برتر تجاری جهان از دید سازمان اینتربرند قرار گرفته است.

مرسدس بنز در صدر لوس ترین خودروهای جهان

مرسدس بنز در صدر لوس ترین خودروهای جهان

تاثیر این رتبه بندی ها در افزایش رقابت بین شرکت ها

این رتبه بندی ها برای برند های خودروسازی بسیار مهم است و آن ها هر ساله با دیدن نقطه ضعف های خود و مقایسه آن با برند های برتر، سعی در برطرف کردن آن ها می کنند تا بتوانند به جایگاه های بالاتر برسند و با دیگر شرکت ها به رقابت بپردازند.

بیشتر بخوانید : لوکس ترین های بنز

چه سازمان های دیگری این رتبه بندی ها را انجام می دهند؟

مرسدس بنز در صدر لوس ترین خودروهای جهان

مرسدس بنز در صدر لوس ترین خودروهای جهان

 

این رتبه بندی ها فقط محدود به سازمان اینتربرند نمی شود و سازمان ها و شرکت های بسیار زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. یکی از این شرکت ها که بسیار معتبر می باشد، شرکت آمریکایی فاینانس می باشد. این شرکت هر ساله در رتبه بندی ایی به اسم GLOBAL 500 برند های مختلف خودرو سازی را بر اساس معیار های مشخص خود رتبه بندی می کند، در این رتبه بندی 500 برند برتر در جهان را در یک رتبه بندی قرار می دهد. در رتبه بندی شرکت فاینانس نیز برند مرسدس بنز، بالاتر از همه برند های پریمیوم خودرسازی در اروپا قرار گرفته است. در رتبه بندی کلی این شرکت،  مرسدس بنز با ارزشی 43.9 میلیارد دلاری توانسته است رتبه 15م را از آن خود کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *